top of page

چه اتفاقی می‌افتد وقتی پارول به پایان می‌رسد؟

اگر شما شهروند افغانستان هستید و در پایان سال 2021 به عنوان بخشی از عملیات پناهگاه متحدین به ایالات متحده آمدید، احتمالاً هنگام ورود به ایالات متحده، پارول ۲ ساله دریافت کرده‌ باشید. پارول اجازه زندگی و کار در ایالات متحده را به شما می‌دهد. ممکن است نگران باشید که وقتی پارول تان به اتمام برسد چه اتفاقی می‌افتد.این راهنما به منظور کمک به پاسخ به سوالات شما است و همچنان مشاوره‌های بیشتر را به شما ارایه می‌کند.

Parole Expiration Concerns

Answers to common questions about your parole status and what you can do.

Basic information about the USCIS Re-Parole process and what to expect.

Click here for assistance with an asylum application if:

1. Your parole has expired; and

2. You have not been issued re-parole; and

3. You do not have a pending asylum application.

Parole Expiration FAQ

آیا وقتی تاریخ پارول‌ام تمام شد به افغانستان پس فرستاده می‌شوم؟

 • هنگامی که پارول تان به پایان برسد، به هیچ عنوان به طور اتومات اخراج نخواهید شد. اگر شما بعد از اتمام پارول، فرمی مهاجرتی دیگر دریافت نکرده باشید، فاقد سند محسوب می‌شوید. بی‌سند به معنای عدم داشتن وضعیت فعلی در ایالات متحده است.  

 • حتی اگر فاقد سند باشید به طور اتومات اخراج نخواهید شد. اکر قرار باشد که اخراج شوید باید قبلا در پروسه اخراج قرار بگیرید. اگر در این وضیعت قرار داشته باشید شما فرصت دارید پیش از اینکه در دادگاه مهاجرت حضور پیدا کنید، برای اجازه اقامت در ایالات متحده درخواست دهید.  

 • اشخاصیکه دارای Asylum در حال جریان، وضیعت حفاظت موقت « temporary protected status»، و یا دارای گرین گارت می باشند اجازه اقامت را در  ایالات متحده تا زمان حکم دادگاه دارند.  

 • همیشه باید در صورت روبرو شدن با پولیس یا داشتن پلان برای سفر به خارج از ایالات متحده، مشاوره حقوقی جستجو کنید. 

اگر در حال حاضر از کمک های عمومی (کارت ها کمکی یا امثال آن) مستفید باشم آیا پس از پایان پارول هنوز هم این کمک ها را دریافت خواهم کرد؟

 • واجد شرایط بودن شما برای این کمک‌ها در میسوری ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد، مگر اینکه قبل از انقضای پارول مجدداً به شما پارول جدید داده شود. 

 • شما میتوانید با وارد نمودن تاریخ تولد و شماره سوشل (social security number) خود در فرم موجود در این صحفه انترنتی بررسی کنید.  

 • https://apps.dss.mo.gov/BenefitReview/BenefitSummary.aspx 

 • می‌توانید از هم اکنون قسمی پلان کنید که امکان دارد کمک های شما تمام شود. به طور مثال،‌ اگر در حال حاضر از کمک های عمومی مستفید هستید،‌ ممکن است قصد کنید تا قبل از پایان پارول خود، واکسن بزنید و هر گونه قرار ملاقات لازمه را با داکتران داشته باشید.  

 • متأسفانه، کلینیک پناهندگی KC نمی تواند به شما در مورد واجد شرایط بودن یا کمک به درخواست مزایا کمک کند.

اگر پارول من منقضی شود، آیا بر پرونده موجود من یا بر درخواست سایر مزایای مهاجرت تأثیر می گذارد؟ 

 • انقضای پارول شما بر بالای تأییدی COM، درخواست پناهندگی، درخواست گرین کارت یا درخواست وضعیت موقت محافظت شده « temporary protected status» تأثیری نخواهد داشت. 

 • اگر درخواست پناهندگی در حال جریان ندارید و فکر می کنید که ممکن است بخواهید درخواست پناهندگی بدهید، باید درخواست پناهندگی خود را قبل از پایان پارول یا در یک زمان معقول (معمولاً 6 ماه یا کمتر) پس از پایان پارول خود ارائه دهید. 

اگر پارول من به پایان برسد، آیا اجازه ادامه کار دارم؟

 • در سند جواز کار شما (EAD) یک تاریخ انقضا چاپ شده است که ممکن است با تاریخ انقضای پارول شما متفاوت باشد. تا زمانی که EAD شما هنوز منقضی نشده است می توانید به کار خود ادامه دهید. اگر EAD شما منقضی شود، به یک EAD جدید نیاز خواهید داشت. لطفاً اطلاعات مکمل زیر را در مورد نحوه دریافت EAD جدید مشاهده کنید. 

اگر درخواست پناهندگی در حال جریان داشته باشم آیا حق دریافت یک سند جواز کار جدید (EAD) را دارم؟ 

 • اگر درخواست پناهندگی داده اید و حداقل 150 روز است که در حال بررسی است، شما و اعضای خانواده تان که در درخواست پناهندگی شما شامل اند، واجد شرایط درخواست برای اسناد جدید جواز کار (EAD) هستید. اگر فکر می‌کنید واجد شرایط یک EAD جدید هستید و هنوز برای آن درخواست نکرده‌اید، می‌توانید با کلینیک پناهندگی KC از طریق واتس‌اپ با شماره 8165368231 تماس بگیرید یا برای درخواست کمک با دفتر ما به شماره 8167223444 تماس بگیرید. به پیام شما در ساعات کاری عادی از دوشنبه تا جمعه از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر جواب داده خواهد شد. 

 • علاوه بر این، USCIS اعلام کرده است که به طور اتوماتیک شما را برای پارول دوباره در نظر می گیرد زیرا درخواست پناهندگی شما در حال بررسی است. اگر USCIS به شما پارول دوباره بدهد، جواز کاری فعلی شما تمدید خواهد شد. USCIS فرم I-797C (اطلاعیه اقدام اضافی) را به شما ارسال می کند که می توانید از آن به عنوان جواز کاری استفاده کنید.   

اگر منتظر تاییدی فرم DS-157 باشم آیا حق دریافت یک سند جواز کاری جدید (EAD) را دارم؟

 • اگر درخواست پناهندگی یا گرین کارت در حال بررسی ندارید، باید هر چه زودتر برای پارول دوباره اقدام کنید. اگر USCIS به شما پارول دوباره بدهد، جواز کاری فعلی شما تمدید خواهد شد. USCIS فرم I-797C (اطلاعیه اقدام اضافی) را به شما ارسال می کند که می توانید از آن به عنوان جواز کاری استفاده کنید. 

اگر درخواست گرین کارت‌ام (فرم I-485)  در حال جریان باشد آیا حق دریافت جواز کاری جدید (EAD) را دارم؟

 • هنگامی که برای گرین کارت خود درخواست می کنید، اجازه درخواست به سند جواز کاری جدید (EAD) را دارید. اگر با درخواست گرین کارت خود برای EAD جدید درخواست نداده اید، اکنون می توانید این کار را انجام دهید. 

 • علاوه بر این، USCIS اعلام کرده است که به طور اتوماتیک شما را برای پارول دوباره در نظر می گیرد زیرا درخواست گرین کارت شما در حال بررسی است. اگر USCIS به شما پارول دوباره بدهد، شما به طور اتومات جواز کاری دریافت خواهید کرد. USCIS فرم I-797C (اطلاعیه اقدام اضافی) را به شما ارسال می کند که می توانید از آن به عنوان جواز کاری استفاده کنید.

اگر درخواستی برای حفاظتی موقت (Temporary Protected Status) داشته باشم، حق دریافت سند جواز کاری جدید (EAD) را دارم؟ 

 • هنگامی که برای حفاظتی موقت (Temporary Protected Status) درخواست می کنید، اجازه درخواست به سند جواز کاری جدید (EAD) دارید. اگر هنگام درخواست حفاظتی موقت خود برای EAD جدید درخواست نداده اید، اکنون می توانید این کار را انجام دهید. 

 • علاوه بر این، اگر درخواست پناهندگی یا گرین کارت در حال بررسی ندارید، باید هر چه زودتر به پارول دوباره اقدام کنید. اگر USCIS به شما پارول دوباره بدهد، جواز کاری فعلی شما تمدید خواهد شد. USCIS فرم I-797C (اطلاعیه اقدام اضافی) را به شما ارسال می کند که می توانید از آن به عنوان جواز کاری استفاده کنید. 

پارول دوباره

پارول دوباره چیست؟ آیا من واجد شرایط آن هستم؟ 

 • خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) در جون 2023 اعلام کرد که "پارول دوباره" را ارایه می‌کند، که یک پروسه جدید و بدون هزینه است. این پروسه به اتباع افغان واجد شرایط اجازه می دهد تا به زندگی و کار در ایالات متحده به عنوان "پارولی دوباه" دو سال دیگر ادامه دهند.  

 • اگر نوع پذیرش شما را در I-94 به عنوان "OAR" یا "PAR" نشان دهد، واجد شرایط درخواست پارول دوباره هستید.  

چگونه برای پارول دوباره اقدام کنم؟ 

 • USCIS اعلام کرد که تمام اشخاصیکه دارنده‌ای عنوان "OAR" بوده و فعلا منتظر درخواست پناهندگی و یا درخواست گرین کارت اند برای پارول دوباره بررسی خواهد کرد. بنابراین، اگر درخواست پناهندگی یا گرین کارت در حال بررسی دارید، برای درخواست پارول دوباره برای خود و اعضای خانواده که در درخواست پناهندگی شما گنجانده شده اند، نیازی به انجام هیچ کاری دیگر نیست. هنوز مشخص نیست که به USCIS چه مدت طول می کشد تا افراد دارای درخواست پناهندگی و گرین کارت را پارول دوباره بدهد. 

 • اگر درخواست پناهندگی در حال جریان یا درخواست گرین کارت ندارید، باید با تکمیل فرم I-131 درخواست پارول دوباره بدهید. هنوز مشخص نیست که به USCIS پس از درخواست شما چه مدت طول می کشد تا پارول دوباره را صادر کند.  

 • اگر هنوز درخواستی برای پارول دوباره ارسال نکرده اید و اطمینان دارید که باید این کار را انجام دهید، می‌توانید با کلینیک پناهندگی KC از طریق واتس‌اپ با شماره 8165368231 تماس بگیرید یا برای درخواست کمک با دفتر ما به شماره 8167223444 تماس بگیرید. به پیام شما در ساعات کاری عادی از دوشنبه تا جمعه از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر جواب داده خواهد شد. 

Asylum Assistance

**لطفاً درخواست خدمات حقوقی زیر را فقط در صورت صحت موارد زیر تکمیل کنید: 

o پارول شما به پایان رسیده است. 

o برای شما پارول دوباره صادر نشده است. و 

o درخواست پناهندگی در حال جریان ندارید.  

درخواست خدمات حقوقی 

bottom of page